Altyapımız

Güvenilir ve Güçlü Altyapı

Verilerinizin Güvenliği ve Gizliliği Daima Önceliğimizdir.

Kesintisiz Enerji

Şehir şebekesinden bağımsız, enerji hattından yeraltı kablolar ile fiziksel olarak korunan trafo üzerine gelerek UPS'lere ulaşmaktadır.

Fiziksel Güvenlik

binanın her noktasında yer alan güvenlik kameraları ile izleme yapılmakta ve bu görüntüler kayıt altına alınmaktadır.

Güçlü Network

Yeraltından datacenter'a ulaşan yedekli fiber hatlar fiziksel olarak korunmakta ve güvenlik kameraları ile izlenmektedir.Yüksek Verimlilik ve Performans

Juniper marka router-firewall üzerinde sonlanan fiber hatlar Layer 3 datacenter network yapısında tüm portlar v-lan olarak ayrılmış durumdadır. Cat6-UTP HF kablolar ile yapılan network kablolaması ile iç network performansı kusursuz hale getirilmiştir. Tüm fiber ve bakır kablo demetlerinin bağlanmasında kablolara olası zararların engellenmesi için tekstil bağlar kullanılmıştır.
Network trafiği, datacenter içinde bulunan sunucular 7/24 teknik personel tarafından izlenmekte, sunucularda oluşan herhangi bir arıza durumunda ilk müdahale müşteri istekleri doğrultusunda teknik ekip tarafından gerçekleştirilmektedir.

redundant

Maksimum Fiziksel Güvenlik

Giriş ve karşılama noktasından itibaren tüm giriş ve çıkışlar manyetik güvenlik kartları ile sağlanmakta olup, yetkisiz giriş çıkışlar engellenmekte, noc,datacenter ve ofis bölümlerine girişler kayıt altına alınmaktadır. Bina geneline yerleştirilmiş duman ve gaz dedektörleri ile bina izlenmektedir. Datacenter alanı dışındaki alanlarda acil durum için yangın söndürücü araçlar yerleştirilmiş olup, binada dedektörler dışında acil durum butonları bulunmaktadır. Datacenter'da oluşabilecek bir yangın durumunda sistem FM-200 gazlı yangın söndürme sistemi ile korunuyor olup, çıkan yangın saniyeler içinde içerideki donanıma hiçbir zarar vermeden söndürülebilmektedir.

scalable

Yüksek Kullanılabilirlik & Yedek Sistemler

Kesintisiz hizmet verilebilmesi adına. Yedek Jeneratör, klima, UPS ve internet hattı gibi çözümlerimiz ile bir arıza olması durumunda tüm yük yedek altyapıya geçmektedir. Ana altyapının onarılması durumunda tekrar yük ana altyapıya aktarılmaktadır. Bu sayede sunucular bu durumdan hiçbir şekilde etkilenmezler.

provisioning